warsztaty dziennikarskie

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE DKK

Klubowicze DKK znowu w akcji, tym razem na warsztatach dziennikarskich z p. Krzysztofem Koziołkiem. Spotkanie odbyło się 13 maja bieżącego roku w MBP w Chojnowie. Znany pisarz kryminałów, powieści sensacyjnych i dziennikarz niwy zielonogórskiej zdradzał nam tajniki sztuki pisarskiej. Dziennikarskim "szkiełkiem i okiem" spoglądał na amatorskie prace uczestników warsztatów. Dawał cenne wskazówki stylistyczne i praktyczne, które warto wprowadzać na łamach gazet i czasopism. Wyposażał w mądrą krytykę. Słowem przygotowywał nas do świadomego odbioru treści prasowych i literackich. I tak można świętować Tydzień Bibliotek!!! P.S. Skandal! Na warsztatach dziennikarskich zabrakło ciasteczek!

2024-05-15 12:17

majowy festyn trójki

Majowy Festyn Trójki - cz.II

Majowy Festyn Trójki - cz. II zdjęć. Zdjęcia Maja Siwka, Dominika Wieczorek, Martyna Wieczorek.

2024-05-15 12:17

piana party

Majowy Festyn Trójki.

Darczyńcy i sponsorzy: Rodzice, uczniowie, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie Usługi-Handel – Adam Budakiewicz Gabinet Kosmetyczny - Angelika Kułacz Pizzeria Piccolo Mondo Pizzeria Alvaro Fryzjerstwo Męskie Niezły Magiel Veho Sp. z o.o – lodziarnia „Rudy” Artykuły Przemysłowe – Tadeusz Bijak PHU Paweł Giersok Top Liga Barbershop Salon Fryzjerski Merlin - Ewelina Bilewicz Bar Popularny S.C. Czapscy Ceglany Dworek – Marcin i Jakub Czapscy Sklep Mega Piekarnia Kupczyk – Andrzej i Marta Kupczyk Pani Rozalia Ostropolska Olsen-Bud – Tomasz Gang Pasieka Łasuch Irena Nazar Proceed – Marcin Wiącek Zbigniew Pawwłoski Studio Zdrowia i Urody – Artur Michułka Studio Iza – Izabela Marciniec-Pisarska Silver-Gold MediaMarkt Legnica Chojnowscy Grecy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chojnowie Klub Piłkarski KGHM Zagłębie Lubin Podziękowania dla: Rafała Kaszubowskiego LMKS SFORA Chojnów – Taekwondo Olimpijskie Legnickiej Akademii Shaolin WUSHU i KUNG FU - Tomasza Kaptura Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w Legnicy Strażaków OSP w Jaroszówce Firmy Handlowo - Usługowej Krystiana Romaniaka

2024-05-14 13:58

laureatki konkursu czytelniczego

JAK NIE ZDEKONSPIROWAĆ ROBAKA?

Tydzień Bibliotek to cykliczne święto obchodzone we wszystkich bibliotekach naszego kraju. Przypada zawsze w terminie od 8 do 15 maja. Towarzyszy mu szereg imprez kulturalnych. W tym roku obchody rozpoczęły się Ćwierćfinałem Turnieju Gry Planszowej "Robak" na podstawie lektury obowiązkowej "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Konkurs zainicjowała Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu, a rywalizację przejęły kolejne biblioteki naszego województwa, w tym MBP w Chojnowie. Szkolne Kluby DKK działające przy szkołach podstawowych w Chojnowie wystawiły swoje drużyny. 10 maja o godzinie 10.00 rozegrały ćwierćfinał konkursu. Strategiczne potyczki rozpoczęły się od przyswojenia, instrukcji, wcale nie łatwej, podziału grup, kolejności rozdań. Potem było coraz...gorzej. Gracze porozumiewali się tylko przez cytaty z lektury. Nie mogli zdekonspirować księdza Robaka, bo jego przeszłość, nosząca znamiona zbrodni, kończyła grę. Pot i łzy, nerwowy śmiech, ataki głupawki i radosne okrzyki towarzyszyły skupionym drużynom. Rozgrywki trwały około 3 godzin. Najlepszą okazała się drużyna z naszej szkoły w składzie : N. Błaszczyk, K. Łaba, A. Walz i M. Guściora. Dla wygranych fanfary. I trzymamy wszyscy kciuki za półfinał we Wrocławiu 27 maja. Opiekun klubu E. Wołoszyn.

2024-05-10 18:14

dzieci na apelu z okazji konstytucji 3 maja

Święto Konstytucji 3 maja.

Z okazji zbliżającego się święta Konstytucji 3 maja klasa 3a pod opieką swojej wychowawczyni zaprezentowała przedstawienie związane z wydarzeniami tamtego okresu.

2024-04-30 12:14